svētdiena, 2008. gada 2. marts

Basketball in Latvia

SEB Baltijas Basketbola līgas elites divīzijas spēlē Rīgas ASK komanda «Arēnā Rīga» ar 74:69 pārspēja Kauņas «Žalgiri».

Jau spēles sākumā Rīgas ASK basketbolisti piespieda «Žalgiri» spēlēt nopietni, izvirzoties vadībā ar 12:5. Līdz ceturtdaļas beigām Lietuvas superklubs panāca izlīdzinājumu, bet lielāko daļu otrās ceturtdaļas atradās vadībā. Panākt spēlē lūzumu neļāva Sanda Valtera tālmetieni un Kērtisa Miledža brīžiem avantūriskie uzbrukumi, no kuriem vairums tomēr bija precīzi.

Trešajā ceturtdaļā tieši ar Valtera, Miledža un Ārona Bramleta pūlēm rīdziniekiem izdevās panākt pat desmit punktu handikapu (63:53). Pēdējās ceturtdaļas pirmajās piecās minūtēs Rīgas ASK komanda nespēja gūt punktus, taču daudz labāk neveicās arī «Žalgirim». Līdz pat astotajai minūtei mājinieki bija guvuši tikai divus punktus, un Kauņas klubs panāca izlīdzinājumu (65:65). Tomēr nākamajā uzbrukumā divus punktus ar pārkāpumu guva Bramlets, vēlāk tālu trīspunktu metienu realizēja Valters, bet pēdējās sekundēs divus sodiņus trāpīja Miledžs, nodrošinot Rīgas ASK uzvaru ar 74:69.

Jāpiebilst, ka «Žalgirim» šajā mačā bija praktiski labākais sastāvs, jo mājās palika tikai amerikānis Markuss Brauns, bet no rezervistu soliņa tā arī nepiecēlās Jonas Mačulis. Rīgas ASK šī bija 12. uzvara sezona 17 spēlēs, bet «Žalgiris» piedzīvoja tikai otro neveiksmi (abas pret Latvijas klubiem) 16 mačos.

Rīgas ASK un Kauņas «Žalgiris» 74:69 (18:18, 40:43, 63:55). Valters 24 (6/14 - trīsp., 3 rez. piesp., 3 pārtv.b.), Miledžs 19 (7 atl.b., 4 pārtv.b.), Bramlets 12 (9 atl.b., 2 bloki), Grafs 6 (7 atl.b.), Broilss 5, Pavličs 3, Senderss 2, Buškevics 2, Mažutis 1; Ndiaje 16 (7 atl.b.), Jankunas 12 (8 atl.b.), Kolinzs 11 (7 rez. piesp.), Šalenga 7 (7 atl.b., 4 rez. piesp., 3 pārtv.b.), Juraks 6, Popovičs 6, Milaknis 5, Kalnietis 4, Markota 2.